Instrukcja zapinania pasa

Jako, że co jakis czas występują kłopoty z zapięciem od początku pasa na butli, postanowiłem krótko to przedstawić na zdjęciach i krótko opisać.

Aby zapiąć dobrze pas na butli musi on być odpowiednio przepleciony przez klamrę… W razie problemów przy naciągnięciu pasa na butli do sztywnego jej przypięcia można przed zaplataniem zmoczyć pas w wodzie aby stał się on bardziej podatny na rozciaganie. Klamra pasa powinna być odpowiednio wykonana, tak aby mozliwe było postawienie jej w pionie bez dalszej potrzeby użycia siły do końcowego przeplecienia taśmy.

Po pierwsze ustawiamy pas tak aby wewnętrzna strona pasa była widoczna. Na zdjęciu ułozenie pasa bez butli. Następnie wkładamy tasme od spodu w środkowy otwór i wracamy taśma w otwór najniższy. po takim przełozeniu taśmy naciągamy pas na butli i klamre stawiamy w pozycji pionowej. Dobra klamra nie wymaga w tym wypadku jej przytrzymywania, jednocześnie blokując naciagnięcie pasa na butli. Końcówkę pasa przekładamy w ostanią wolną szczelinę klamry i zapinamy ją do końca na butli.